KapcsolatCímünk

Csöcsiang zöld vidékélénkítési programja megkapta az ENSZ legfelsőbb szintű környezetvédelmi kitüntetését

2023-06-25 15:54:26

A Föld Bajnokai Díj az ENSZ legmagasabb környezetvédelmi kitüntetése. 2018-ban ezt a díjat ítélték oda a kínai Csöcsiang tartomány zöld vidékélénkítési programjának. A csöcsiangi gazdák képviselőjeként Qiu Liqin az ENSZ New York-i központjában vette át a díjat.

„Tizenöt évvel ezelőtt nem voltak szemétkukák, a folyó sötét és büdös volt. Hszi Csin-ping államelnök személyesen előmozdította a zöld vidékélénkítési programot, amely gyönyörű képeslappá változtatta a falunkat.”

„Sokan kiáltottak, és hihetetlennek tartották. A díj átvételekor arról beszéltem, hogy a falunkban bekövetkezett nagy változások történetes a gyönyörű Kína története.”  #Csou

Our Privacy Statement & Cookie Policy

By continuing to browse our site you agree to our use of cookies, revised Privacy Policy. You can change your cookie settings through your browser.
I agree